יצירת קשר

שלבים בהתקנת דלתות פנים

כאשר בונים בית חדש או משפצים את הבית הקיים יש לנהל תהליך מורכב של קבלת החלטות לגבי נושאים שונים. כמו כן, כאשר בונים בית או משפצים צריך לערוך תכנון מקדים וקפדני של כל שלב ושלב אותו רוצים לבצע בפועל בשלבים הביצועיים. בין יתר הפרטים שאותם צריך לתכנן כהלכה נמצאות דלתות הפנים. מאמר זה יציג את השלבים בדרך להתקנת דלתות פנים בבית.

כאמור, השלב הראשון הוא שלב התכנון. בשלב זה עליכם לקבוע "משקופים עיוורים" בבית. המטרה של המשקופים הללו היא לקבוע היכן ימוקמו בהמשך פתחי הדלתות פנים. המשקופים תוחמים את הנקודות הרצויות ומשאירים מספיק מקום להוספה של משקופים ודלתות פנים. חשוב לציין שלמרות שיש רבים שבונים את ביתם באופן עצמאי בשנים האחרונות, דווקא קביעת ה"משקוף העיוור" דורשת התערבות של בעל מקצוע מוסמך שיודע כיצד לבצע את העבודה כראוי בכדי למנוע בעיות אפשריות בהמשך.

השלב השני הוא שלב המדידה. מדובר בעצם על מדידה סופית אשר מתבצעת לאחר שמסתיים שלב הטיוח, התקנת הקרמיקות, האריחים וכיוצא בזה. רק לאחר כל אלה ניתן לבצע מדידה סופית של הפתחים כדי להתקין לאחר מכן את המשקופים ואת הדלתות פנים כאשר התקנה זו תתבצע רק בהתאם למדידות הסופיות ובהתאם לאריחים המותקנים בחדרי האמבטיה.

  


עם המידות המדויקות שיתקבלו בשלב השני, אפשר לעבור לשלב הסופי של התקנת הדלתות פנים בביתכם ולגשת לחברה או למתקין דלתות פנים בכדי שיגיע להתקין את המשקופים ואת דלתות הפנים בבית. השלב האחרון הזה יתקיים רק לאחר שכל עבודות הבנייה מסתיימות. רק כאשר הכל מוכן אפשר להתקין את הדלתות פנים על פי המידות שנמדדו קודם לכן. עם זאת, יש לקחת בחשבון שייתכן ויהיו שיפורים או שינויים קלים שייערכו במידת הצורך כמו למשל התקנת סף דלת, איטומים נוספים, הצבת פאנל משקוף נוסף וכדומה.

אם כן, למרות שאפשר לעשות זאת בעצמכם, כדאי תמיד להעזר בחברה מקצועית או בעל מקצוע מיומן שיעזור לכם לעבור את השלבים הללו יחד. חברה או בעל מקצוע מנוסים בהתקנת דלתות פנים ויכולים ללוות אתכם שלב אחר שלב עד להתקנה מוצלחת ומדויקת של דלתות פנים בבית.

   

 

 

 

סניף ראשון לציון:
לזרוב 17, ראשל"צ
טל שירות לקוחות
1-700-555-730
סניף יבנה:
האורגים 4, יבנה