ילד נעול ברכב – כיצד להתמודד

תוֹכֶן הָעִניָנִים

לצערנו זה קורה הרבה יותר ממה שאנחנו היינו רוצים שזה יקרה. ילדים שנמצאים נעולים ברכב. זה מפחיד, זה מסוכן וזה מסכן חיים. אין הורה שמאמין שזה יכול לקרות לו – ועם זאת זה קורה. כיצד להתמודד עם ילד נעול ברכב? הינה כמה רעיונות שיעזרו לכם להציל חיים!

 

דמיינו תרחיש שבו אתם נמצאים בלו"ז ארוך. לקחתם את 3 הילדים לגן ולבית הספר. נסעתם לעבודה, ולאחר מכן אספתם את הילד הקטן ורצתם לסופר הקרוב, כדי להספיק לעשות קניות לבית רגע לפני ששאר הילדים מסיימים את בית הספר. הילד מקסים והוא נרדם במושב האחורי. אתם כל כך ממהרים, יוצאים מהרכב, נועלים אותו ורצים לסופר. יש לכם בדיוק 15 דקות לקנות את כל מה שצריך. עוברות כמה דקות, ואז זה פוגע בכם – אתם נזכרים שהשארתם את הבייבי שלכם מאחור. 

 

"ילד נעול ברכב – זה לא יקרה לי"

לצערנו רוב המשפחות וההורים לעולם לא מאמינים שזה יכול לקרות להם. אבל האמת, שזה קורה גם במשפחות הכי טובות. יום קשה, חוסר שינה, בלבול, מולטיטאסקינג, פקקים, עצבים, ויכוחים. לא חסרות סיבות כדי שלא נהיה מרוכזים ונשכח את הילדים היקרים לנו מכל.

האמת היא שהצעד הקריטי כדי להבטיח שלכם זה לא יקרה, היא להבין שזה עשוי חלילה לקרות, ולכן יש לנקוט צעדים מתאימים.

 

מה קורה אם יש ילד נעול ברכב

אם חלילה איבדתם את המפתח, אם עברתם ברחוב וגיליתם ילד שנמצא במכונית שלא בבעלותכם חשוב לפעול לפי הצעדים הבאים:

  • קודם כל – בדקו האם אחת מהדלתות פתוחות או לחלופין תא המטען פתוח.
  • התקשרו למוקד החירום של המשטרה וקבלו את הנחיות המשטרה.
  • הזעיקו מנעולן מקומי שיסייע לכם לפתור את הבעיה.
  • במידה ויש צורך בפריצת דלתות או חלונות, יש לתאר את המצב במדויק לגורם מוסמך על מנת לדעת כיצד לפעול. במהלך הפריצה יש לנסות ולהמעיט גורמי סיכון לפגיעה בילד.

 

מה אסור לעשות

יש מספר צעדים שלא מומלץ לבצע אם חלילה יש ילד נעול ברכב:

  • לא להכנס לפאניקה! אם אנחנו נכנסים להיסטריה אנחנו לא פועלים בצורה שקולה ואנחנו עשויים לפגוע בעצמנו או חלילה בילד. אם אתם לא עומדים בלחץ, הזעיקו אנשים בסביבה שיסייעו לכם.
  • ניפוץ חלונות בעזרת אבנים, כלים או ציוד – יש לעשות זאת רק אם לא קיימת דרך מוצא חלופית, מומלץ רק לאחר שקיבלתם אישור משטרתי על מנת למנוע מצב שבו בעל הרכב תובע אתכם.

 

אם יש ילד נעול ברכב – אל תשחקו עם זה. חייגו כבר עכשיו למשטרה ולאחר מכן למספר הטלפון שלנו, ואנו ניתן לכם שירות מהיר ומקצועי – שירות מציל חיים.

בנוסף לכך, אנחנו רוצים לספק מספר כלים שיעזרו לכם למנוע מצב בו תשאירו את ילדכם ברכב.

 

איך למנוע השארת ילד נעול ברכב

מניעה היא הפתרון הטוב ביותר שניתן להציע. הינה מספר רעיונות שיעזרו לכם להמנע ממצב בו השארתם את הילד נעול ברכב:

 

אופציה 1 – הצטיידו בחיישנים

ישנם חיישנים מתקדמים שמטרתם למנוע שכחה של פעוטות וילדים בתוך הרכב. חבר הכנס יעקב כץ, דרש להעביר הצעת חוק בה יש להתקין בכל רכב מנועי בישראל מערכת התראה להמצאות אדם ברכב. עד ואם זה יקרה, יש מספיק חברות טכנולוגיה המציעות חיישנים שיעשו זאת עבורכם. אל תתפשרו – זה מציל חיים.

 

 

אופציה 2 – השתמשו בטלפון החכם שלכם

למרות שלטלפון החכם יוצא לפעמים שם רע בכל הקשור לנהיגה ולרכב, תוכלו גם לנצל אותו לחוכמה. קודם כל, הדבר הראשון שנרצה לעשות, הוא בעת התחלה וסיום נהיגה, לא להשתמש בטלפון – ואפילו לא לקבל שיחות. הסחות דעת לרבות דיבור בטלפון מעלות את הסיכון לשכוח דברים שריצנו לעשות. 

אז מה כן כדאי לעשות עם הטלפון החכם? תוכלו להתקין אפליקציות חכמות שנועדו להזכיר לכם שיש לכם ילדים ברכב. תוכלו להתקשר באופן קבוע לבן או בת הזוג, או לקרוב משפחה אחר, בכל פעם שאתם מסייעים נסיעה או לחילופין לעשות לכם תזכורות בלו"ז. אופציה מקורית נוספת, היא לשים את הטלפון שלכם מאחור, בקרבת הילד, כך שגם את הילד וגם את הטלפון תצטרכו לקחת בעת סיום נסיעה.

 

אופציה 3 – סיימתם לנהוג? אמרו בכל את שמות הילדים שלכם

בכל סיום נהיגה, גם אם אתם נוהגים לבד, הפכו את זה להרגל, לומר בקול את שמות הילדים שלכם, ולחשוב היכן הם נמצאים.

ברגע שזה הרגל וזה אוטומטי, זה יעזור לכם לוודא שלא שכחתם אף אחד מאחור.

 

אופציה 4 – השתמשו בעזרים חיצוניים ותזכורות

שימו לכם תזכורת על ההגה, על מסך הטלפון שלכם או מעל המראה – לבדוק מה שלום הילדים או "לבדוק אם יש מישהו מאחור". אותן תזכורות נועדו להיות שם בשבילנו בדיוק כשאנחנו מלאים בהסחות דעת.

 

אופציה 5 – דברו עם הילדים בזמן נסיעה

נכון, הכי קל לתת לילדים סמארטפונים או לשים להם סרטים כדי לשכוח מקיומם לכמה דקות. אך זה לאו דווקא הפתרון הבריא. במהלך הנסיעה ברכב, דברו עם הילדים, והתעדכנו איתם. מעבר לחיזוק הקשר, זה גם יזכיר לכם שהם שם.

 

 

מקרים מצערים של ילדים נעולים ברכב

לצערנו מקרים בהם ילדים נשכחו, קורים מדי שנה. זה קשה, זה עצוב ודווקא בגלל זה חשוב להיות מודעים לכך. די למשפט "לי זה לא יקרה".

הינה מספר מקרים שבמזל נגמרו בטוב:

  • בפתח תקווה ננעלה תינוקת ברכב. כוננים הגיעו וחילצו אותה בשלום.
  • בירושלים נשאר ילד ברכב, במזל המקרה נגמר בשלום.
  • בפסגת זהב, ילדה קטנה נשארה ברכב, כוננים הגיעו וחילצו אותה.
  • בתל אביב, אח ואחות פעוטות, ננעלו ברכב.

 

אנחו כאן כדי לסייע לכם בפריצות רכב במקצועוית ובמהירות.

עינית מצלמה לדלת

אנחנו מזהירים את הילדים לא לפתוח את הדלת לזרים אבל עדיין הם פותחים את הדלת כשיש דפיקות, למה? הילדים סקרנים לראות מי זה, במידה וזה

קרא עוד »

מנעול כספת עליון

בחלוף השנים הכספת הפכה להיות פריט הכרחי ושימושי כמעט בכל בית שיש בישראל. לכולנו יש דברים וחפצים יקרי ערך, בין אם זה ערך כספי או

קרא עוד »
מנעולן עכשיו
מנעולן עכשיו
פורצים בביטחון

צריכים מנעולן דחוף? תנו לנו לעזור לכם! צוות המנעולנים של מנעולן עכשיו מכיל עשרות פורצים הפרוסים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום. שעה ואנחנו אצלכם, צרו קשר כמה שיותר מהר!

צריכים דחוף מנעולן מקצועי?
מלאו פרטים או חייגו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה! - שירות בכל הארץ 24/7
מידע נוסף
תיקון דלת אש

קצרים חשמליים, עומסי מתח, רדיאטורים ישנים, ארובות, שימוש לא נכון במוצרי

מנעולן עכשיו - פורץ רכבים
מנעולן עכשיו - פריצה לרכב
מנעולן עכשיו - הרכבת צלינדר
מנעולן עכשיו - תיקן מנעול דלת
חייגו עכשיו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה!
שירות בכל הארץ 24/7