קבלני שיפוצים – האם הם יכולים להרכיב את הדלתות בבית

קבלני שיפוצים יכולים להיות האנשים היקרים והנחשבים ביותר לליבכם וביתכם בתקופה מסויימת בחיים בה אתם מפקידים את האחריות על ביתכם בידם.

בשכירת קבלן שיפוצים תקבלו שירותים נרחבים ואחריות על התוצאה הסופית על כך יורחב בהמשך.

 

מה תפקידו של קבלן שיפוצים?

קבלן שיפוצים הוא המתכלל הראשי של שיפוץ גדול בבית. אם אתם מתכננים שיפוץ הכולל בתוכו נגיעה במספר תחומים כמו צנרת, חשמל, ריצוף וצבע כדאי לכם לשכור קבלנים שיפוצים. הקבלן מעסיק בעצמו את אנשי המקצוע בכל תחום ומזמין אותם בתזמון הנכון ברצף שיפוץ הבית.

 

איך מתחילים?

מתחילים בבחירת קבלן המתאים לכם על ידי המלצות מחברים או המלצות באתרי אינטרנט שנותנים חוות דעת וציונים של לקוחות שכבר עבדו עם אותם הקבלנים. חשוב לבחור קבלן שיפוצים מתאים לצרכיכם שאתם סומכים עליו ומרגישים שיכולים לתת לו את המושכות בשיפוץ הבית.
בפגישה איתו תעברו על הרצונות והחלומות שלכם ויחד תחליטו על תקציב, משך זמן רלוונטי לשני הצדדים עבור השיפוץ ועוד…

 

למה חשוב לשכור קבלן שיפוצים?

חשוב מאוד לשכור קבלן שיפוצים רק במקרה של שיפוץ גדול וכללי, אם אתם צריכים לתקן רק בעיה בצנרת תוכלו להזמין אינסטלטור וסיימתם עניין, אך אם ברצונכם לשפץ את כל חדר האמבטיה אשר מצריך נגיעה בחשמל, מים, ביוב, קרמיקה, איטום ועוד מומלץ לשכור קבלן שיתכלל הכל ביחד, יתזמן את השלבים ויהיה אחראי לתוצאה הסופית שמחברת את העבודה של אנשי המקצוע השונים.

 

האם הם יכולים להרכיב את הדלתות בבית?

יש כל מיני סוגים של קבלני שיפוצים – כאלה שעובדים גם הם בעצמם בתחומים שבהם הם מתמחים וכאלה שאפילו לא נוגעים לרגע בפטיש ורק מתכללים ואחראים על הפועלים העובדים. בכל מקרה הם יהיו אחראים על מה שתחליטו איתם בחוזה – אם זה עד הפרטים הקטנים של התקנת דלתות ואף החלפות נורה או שזה רק משהו גדול וכללי כמו ריצוף מחדש או תיקון בעיות בצנרת.

 

למה חשוב לשים לב אצל קבלני שיפוץ

  1. קבלני שיפוץ יכולים להיות רשומים או לא. גם קבלני שיפוץ לא רשום יכולים לעבוד בתחום עד הוצאות של 40,039 אלף שקלים בשיפוץ.
  2. קבלו לפחות שלוש הצעות מחיר ופגישות שחייבות להתקיים במבנה או תרצו לשפץ.
  3. שימו לב שהקבלן אמין ולא רוצה לעשות הכל מהר וחפיף, עברו איתו על כל השלבים בשיפוץ ועל תכנון העבודה שלו.
  4. חתמו על הסכם מפורט ככל האפשר שבו יכתבו כמויות, האחריות הכספית על המוצרים וכלי העבודה. לוח זמנים המתאים לכם כלקוחות והחשוב ביותר אחריות של הקבלן על איכות העבודה הסופית שיתקן טעויות שעלולות לצוץ מתוך איכות השיפוץ גם לאחר כמה שנים.

 

לסיכום

קבלני שיפוצים יכולים להפוך לכם את החיים לקלים או לסיוט, בחרו על פי הצרכים שלכם והמלצות שונות. בהצלחה!

 

איש תחזוקה

צבע
מה היה לנו עד עכשיו?