2  סיבות למזגן מטפטף ואיך ניתן לפתור זאת

אחד המצבים השכיחים ביותר שבאים לידי ביטוי בבתים שיש בהם מזגנים זה מזגן שמטפטף. מדובר בתופעה ידועה שמתרחשת אחת לזמן מה. כתבנו את המדריך הנוכחי כדי להציג בפניכם את הסיבות שמובילות למצב זה וכמובן שנציין בפניכם בקצרה איך תוכלו לפתור אותן. אז אם המזגן אצלכם מטפטף, אל תחכו יותר מידי ותתחילו לקרוא את המדריך הנוכחי.

 

הרקע לכתיבת המדריך

המדריך הנוכחי נכתב לאחר שהמזגן שלנו בסלון התחיל לטפטף. אנחנו נוהגים בדרך כלל להתעלם מאזהרות שמראות לנו שיש תקלה כלשהי. שכן, אנחנו מעדיפים להמשיך הלאה ולקוות שהדבר ייפתר מעצמו.  לכן, במשך תקופה המשכנו להדליק את המזגנים האחרים בבית והצבנו מאווררים שעשו את העבודה באופן חלקי.

בשלב מסוים, הבנו שאין מנוס, אנחנו צריכים לבדוק מה הסיבה לטפטוף ולברר איך אפשר לתקן את המצב. החלטנו לכתוב על כך מדריך מקיף כדי לאפשר לכולם לגלות את הסיבות, גם מי שפועלים בדרך כלל כמונו, באי הפעולה. הישארו אתנו ותגלו את כל המידע ההכרחי עבורכם.

 

מזגן מטפטף? הנה סיבה מספר 1 – בגלל שיש סתימה בצינור הניקוז

אם תצרו קשר עם טכנאי מזגנים בבאר שבע  ותגידו לו שיש לכם טפטוף מהמזגן, הוא ישר יאמר לכם, בלי היסוס כי יש לכם מזגן מטפטף  בגלל שיש סתימה בצינור שצריך לנקז את המים כלפי חוץ. סתימה שכזו גורמת לא פעם לעלייה של מפלס המים ולגלישה שלהם אל תוך הבית. מדובר באחת הסיבות הנפוצות ביותר שקורות בבתים רבים (נציין כי זו הייתה גם הסיבה אצלנו).

 

מזגן מטפטף? הנה סיבה מספר 2 – בגלל שצריך לנקות את הפילטר

כדאי שתדעו שצריך לנקות את הפילטרים של המזגן אחת לזמן מה. שכן, לא פעם ישנה סתימה כתוצאה מלכלוך כבד שמקשה על הפעולה של המאייד. במצב שכזה, צרי לפתוח את היחידה הפנימית ולהוציא את כל הלכלוך שהצטבר בתוכה.

הדבר יאפשר בעצם מעבר חופשי של המים ויפסיק את הטפטוף. אלו היו 2 הסיבות הנפוצות ביותר שגורמות למזגנים לטפטף. כעת, כשאתם יודעים מהן הסיבות, אפשר לציין בפניכם את הדרכים להתמודד עמן.

 

איך אפשר לפתור את הטפטוף?

אם אתם רוצים לחזור לשגרת החיים שלכם, אתם צריכים ליצור קשר עם טכנאי מזגנים ולציין בפניו את התקלה. טכנאים במרבית המקרים ינסו לכוון אתכם לפתור את הבעיה באופן עצמאי תוך הסבר אודות אופן הטיפול.

אבל ישנם מקרים שבהם אין אפשרות לטפל בעניין באופן עצמאי או שלא נמצאת הדרך המתאימה לבצע אותה ללא בעל מקצוע. במצבים מסוג זה, מומלץ פשוט להזמין את בעל המקצוע שיבצע את העבודה ויתקן את התקלה.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת מהן 2 הסיבות למזגן המטפטף אצלכם בבית ואיך תוכלו לפתור את התקלה בקלות. מאחלים לכם בהצלחה!

מזגן מטפטף

טכנאי מזגנים
מה היה לנו עד עכשיו?