פורץ מכוניות

 

פריצת מכוניות זו פעולה שנשמעת מאוד מורכבת ומסובכת לביצוע אך בפועל, ברוב המקרים, מדובר בשלוש פעולות פשוטות שלא פוגמות בשום חלק ברכב ואף נעשות בזמן מהיר מאוד. פריצת מכוניות מתחילה להיות מעט יותר מורכבת כאשר המשתנים משתנים ונוספים מנגנוני נעילה נוספים, כמובן שגם איבוד מפתח יכולה להוות בעיה מעט יותר מורכבת מהפריצה הנורמטיבית.על מנת להבין טוב יותר את פעולתו של פורץ מכוניות כדאי שנדע מהם הכלים בהם הוא משתמש, באילו מקרים נקרא לפורץ מכוניות, מהן הפעולות שעושה פורץ מכוניות ואולי בכלל כדאי לעשות את זה לבד – כל התשובות לכל השאלות הקשות נמצאות כאן במאמר שלפניכם.

 

פורץ מכוניות – מתי נקרא לו?

קרה לכם פעם שנעלתם את המפתחות בבגאז' או שהנעילה האוטומטית השאירה אתכם נעולים מחוץ למכונית מסתכלים אל תוך החלון והמפתח בסוויץ' מתגרה בכם, או שאולי הגעתם אל המכונית והמפתח בכלל לא נראה בקרבת מקום? חס וחלילה נעלתם את הילד בתוך המכונית – קראו לפורץ מכוניות באופן מידי ואל תחכו לשום דבר, נעילת ילדים ברכב עלולה להסתיים בטרגדיה ואסור לשחק עם זה. להלן כל המקרים שבהם כדאי לקרוא לפורץ מכוניות וכיצד ניתן להימנע מהם:

אובדן מפתח

אין מה לעשות, כל אחד מאבד את המפתח לפחות פעם אחת בחיים – זה מבאס, זה מלחיץ וזה בעיקר תיק רציני שצריך לטפל בו. פורץ מכוניות יכול לפרוץ את הרכב שלך מבחוץ אך התנעה של הרכב ללא מפתח, עם כל כמה שהיא אפשרית, עלולה לפגום ברכב ולגרור נזקים שעלותם יהיו גבוהים מהרגיל.

במקרה כזה כדאי לבצע פעולה מונעת ולשמור מפתח רזרבי בקרבת מקום, או לחלופין במקרה של אובדן המפתח היחידי לשכפל את המפתח בשיטה מיועדת לרכבים או להחליף את המנגנון בשלמותו.

נעילה פנימית

נעילה של המפתח בתוך הרכב היא מקרה מרגיז, המפתח נמצא אבל מחוץ להישג יד. זוהי עבודה שפורץ מכוניות יכול לעשות בפחות מעשרים דקות במידה והוא משתמש בכלים הנכונים לסוג הרכב שלכם (על כך נפרט בהמשך).

מנגנון נעילה תקול

מנגנון נעילה יכול להתקלקל עקב שימוש כפוי, שגוי או לא הולם במפתח המיועד או הלא מיועד, או שחיקה ובלאי סביר של המנעול. הפתרון בדרך כלל הוא החלפה של מנגנון הנעילה והוא מתבצע על ידי פורץ מכוניות מוסמך או על ידי המוסך המורשה של חברת המכוניות שלכם.

באילו כלים משתמש פורץ מכוניות

למען האמת פורץ מכוניות לא נדרש בהרבה מאוד כלים מה שמשפיע על היכולת שלו להיות נגיש לכל בעיה במהירות האפשרית. ישנם שני סוגי נעילה שכל אחד מהם דורש כלים שונים וכשפורץ מכוניות מודע לסוג המכונית אותו הוא הולך לפרוץ הוא יודע בדיוק אילו כלים להביא. ולהלן כל הכלים שפורץ מכוניות צריך:

כרית ניפוח

כרית ניפוח היא בעצם כרית עשויה מפלסטיק עבה וגמיש שמתנפח בעזרת משאבה ידנית. כרית הניפוח מתנפחת על מנת ליצור רווח מספיק רחב בשביל להכניס את מוט המשיכה אך צר מספיק בכדי לא לפגוע בתקינות הרכב.

מוט משיכה

מוט משיכה הוא מוט ברזל מדורג שבעת הכנסתו אל פנים הרכב דרך החרך הצר, שנגרם עקב ניפוח כרית הניפוח, מגיע אל כפתור הנעילה, תופס אותו ובמשיכה אחת משחרר אותו. השימוש בשני הכלים הללו אינו רלוונטי כאשר ישנה נעילת וואקום לרכב ויתרה מזאת, אסור בתכלית האיסור להשתמש במתודה הזאת שכן היא יכולה לגרום לנזק למנגנון הנעילה הטבעי של הרכב. זו הסיבה שעל המנעולן לדעת בדיוק מהו סוג הרכב.

כלי דגדוג – פורץ מכוניות

מדובר במחט דמוית סקאלפל מנתחים ומחט מגששת שאת שתיהן מחדירים אל תוך חור המנעול שבדלת הנהג, לוחצים על הפינים הקפיציים וכאשר מצליחים להגיע לכדי הקידוד הנכון בצילינדר ניתן לסובב את המנעול ולפתוח את נעילת הוואקום. כמובן שכלי הדגדוג ממשיכים להשתכלל ועם הזמן הפריצה אל הרכב נהיית יותר ויותר קלה.

מהן הפועלות שעושה פורץ מכוניות 

אחרי שהבנו מהם הכלים בהם משתמש הפורץ כדי לשחרר את הנעילה של המכונית אנחנו מסוגלים לגבש בראשנו את האופן שבו כל אחד מהכלים האלה בא לידי ביטוי. אך על מנת להבין בדיוק את הפעולות צריך להפריד גם את שיטות הפריצה.

 

פריצה קלאסית

פריצה קלאסית למכונית כוללת את שני הכלים הראשונים שדיברנו עליהם – כרית ניפוח ומוט משיכה. מחדירים את כרית הניפוח הריקה מאוויר אל תוך החריץ שבין החלק העליון של הדלת למשקוף או בחריץ שבין הדלת לדלת השנייה ומנפחים בעזרת משאבה. לאחר מכן מחדירים פנימה את מוט המשיכה, תופסים את כפתור הנעילה ומשחררים אותו.

פריצת דגדוג

ברכבים מסוימים ישנה נעילת וואקום, כזו שאינה מאפשרת כניסה של כרית ניפוח או חדירה של כלי כזה או אחר ויתרה מזו, כל ניסיון לחדור ולפלוש בצורה חיצונית יפגום במכוניתכם. לכן, במקרים כאלו המנעולן משתמש בכלי הדגדוג. הוא מכניס אותם אל תוך חור המנעול של הדלת הנהג ובעזרת "דגדוג" מנגנון הנעילה הוא מפלס את דרכו דרך הפינים והקפיצים עד אשר הוא מצליח לסובב את המנעול ולפתוח את הדלת.  

האם אפשר לפרוץ את המכונית לבד

כן, זו פעולה שאורכת לרוב בין 15 ל20 דקות אם אתה מיומן ומנוסה. אך אין ספק שזה פחות מומלץ מהסיבה הפשוטה שהיעדר נסיון וידע יכולים לפגום במנגנוני הנעילה התקינים של המכונית שלכם.

לסיכום

אם לא קראתם לפורץ מכוניות עדיין אין לכם יותר למה לחכות. קראו למנעולן מכוניות מוסמך, שלמו בין 150 ל400 שקלים חדשים ואתם מוזמנים להיכנס אל הרכב ולחזור הביתה בשלום.

 

מחירון פורץ מכוניות כללי

פריצת מכוניות מחיר מ-150₪
פריצת משאיות מחיר מ-200₪
פריצת אופנועים מחיר מ-120₪

 

מה היה לנו עד עכשיו?
פורץ רכבים בביתר עילית

☑️ פורץ רכבים בביתר עילית – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל

קרא עוד »
פורץ רכבים בגבעת זאב

☑️ פורץ רכבים בגבעת זאב – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל

קרא עוד »
פורץ רכבים באריאל

☑️ פורץ רכבים באריאל – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל סוגי

קרא עוד »