פורץ קטנועים

 

אין מעצבן יותר מלהגיע לקטנוע שלך, להוציא את הקסדה מתא האחסון ואחרי שחבשת אותה לגלות שנעלת את המפתח בתוך התא, אולי קצת פחות מעצבן מלאבד את המפתח אבל בהחלט אחד בראש רשימת המקרים המציקים ביותר.אם זה קרה לכם אתם בוודאי מתחילים לחפש דרך המהירה ביותר לפרוץ אל הקטנוע שלכם, אז בואו נחסוך לכם זמן וכסף ונספר לכם שסביר להניח שבכל מקרה אתם זקוקים לפורץ קטנועים מוסמך שיבוא ויעשה את העובדה לפני שתגרמו לנזק כזה או אחר שיגרור עלויות גדולות לאחר מכן.

 

איך פורצים קטנוע?

באופן עקרוני ישנן שלוש סוגי פריצות שבהן משתמש כל פורץ אך רק בשתי שיטות משתמשים פורצי קטנועים בשביל לפרוץ אל הקטנוע במטרה להתניעו, או אל אחד מתאי האחסון – האחורי או במושב. על מנת להבין היטב את הפעולות שעומד לבצע מנעולן הקטנועים יש להבין מהן כל אחת מסוגי הפריצות (השמישה מביניהן בפרט) ומהם הכלים שבהם משתמשים בכל סוג פריצה:

 

איך פורצים קטנוע?

1. פריצה קלאסית

בפריצה קלאסית משתמשים בשני כלים – כרית ניפוח ומוט פריצה. כרית ניפוח היא בעצם כרית פלסטיק שטוחה שמתנפחת בעזרת משאבה ואותה מחדירים דרך החריץ של שני האלמנטים הנעולים. לאחר שמנפחים את הכרית והיא יוצרת רווח רחב מספיק מחדירים פנימה את מוט הפריצה – מוט ברזל גמיש ומתכוון שנועד למשוך את כפתור הנעילה ולשחרר את אותם האלמנטים מהנעילה שלהם יחדיו.

2. פורץ קטנועים בעזרת פריצת דגדוג

זו השיטה שבה משתמשים לפריצת קטנוע. מאחר ולקטנוע אין דלתות אז אין צורך בכלים לפריצה קלאסית, אך נדרשים כלי דגדוג. כלי דגדוג הם בעצם כל מיני מפחות מעוקלים, מחטים ופינצטות שבעזרת "דגדוג" ומישוש המפתח אחר הקומבינציה הנכונה בריח סוויץ' ההתנעה. לרוב פריצת דגדוג מבצעים כאשר ישנן סוויץ' התנעה תקול או בעיה בסוויץ' של תא האחסון, אך כאשר ישנה בעיה פנימית גם פריצת דגדוג לא תעזור.

3. פריצת חיווט מחודש

כאשר אין אפשרות לבצע פריצת דגדוג מכל מיני סיבות טכניות (כגון מגעים בעיתיים, שחיקה של הסוויץ' ועוד) יש צורך בפריצה וחיווט מחודש של מנגנון ההתנעה. במקרה כזה פורץ קטנועים פותח את החלק האחורי והקדמי של הקטנוע, מאתר את החיווטים המשויכים למנגנון ההתנעה ובעזרת התקן זמני מסוגל להתניע את הקטנוע. אך אם אינכם מעוניינים להשתמש בחיווט המחודש כל פעם שאתם רוצים להתניע את הקטנוע שלכם יהיה עליכם להתקין מנגנון התנעה חדש וכמובן להחליף מפתח.

כלים לפריצת קטנוע

כל אחד מסוגי הפריצות דורש כלים מיוחדים שנועדו במיוחד לסוג הפריצה הדרוש, ולכל אחד מהם תפקיד ספציפי שבשבילו הוא נועד. אז מהם הכלים המדוברים שבעזרתם פורץ קטנועים עושה את העבודה שלו במהירות וביעילות? כאן תוכלו לקרוא על אותם כלים ועל ידי כך להבין יותר טוב מהי עבודתו של הפורץ:

1. כרית מתנפחת

הכרית המתנפחת היא כלי עזר לפריצה קלאסית, ולרוב משומשת במכוניות ולא בקטנועים. כרית הניפוח היא כרית פלסטיק שטוחה שמתנפחת בעזרת משאבת אוויר ואותה מחדירים ברווחים שבין הדלת למשקוף. אחרי שמנפחים את הכרית היא יוצרת רווח רחב דיו כדי להחדיר פנימה את מוט המשיכה. הכרית היא כלי חיוני והכרחי לפריצה קלאסית.

2. מוט משיכה

אחרי שניפחנו את הכרית ויצרנו רווח רחב דיו משחילים פנימה אל תוך הרכב את מוט המשיכה. מוט המשיכה עשוי אלומיניום גמיש ולולאה בקצהו מוחדר פנימה אל תוך הרכב דרך הרווח שנוצר מהכרית המתנפחת ובעזרת הלולאה בקצהו ניתן לתפוס את כפתור הנעילה, למשכו ולשחרר את הנעילה הפנימית. מוט המשיכה גמיש במיוחד בשביל לאפשר עיצוב מדויק עבור הפורץ על מנת למשוך את כפתור הנעילה בצורה המהירה, הנוחה והיעילה ביותר.

3. כלי דגדוג

כלי דגדוג מגיעים בכל מיני צורות וכל אחד מהצורות מתאים לסוג רכב אחר – מפתחות דגדוג, מחטי דגדוג, מברגות דגדוג ועוד. העיקרון בכלי הדגדוג הם שהם מעוצבים בכל מיני צורות ועל ידי "דגדוג" הבריחים במנגנון הנעילה משחררים את הנעילה ומאפשרים פתיחה של תא האחסון או התנעה של המנוע.

למה לא לעשות את זה בעצמכם ולמה כן פורץ קטנועים

הבעיה בפריצה עצמאית היא שהיא עלולה להוביל לנזקים גדולים יותר ממה שהתחלתם איתם וכמובן לגרור עלויות נוספות ואפילו הגעה למוסך. פריצה עצמאית בהיעדר ניסיון עשויה להוביל לשחיקה של הסוויץ', תקלות במנגנון הנעילה ופגימה במנגנון ההתנעה ולכן לא מומלץ לנסות לפרוץ לבדכם לקטנוע.

 

למה לא לעשות את זה בעצמכם ולמה כן פורץ קטנועים

איך יודעים איזה פורץ קטנועים להזמין

כל פורץ באשר הוא, בטרם הוא מתחיל את פעילותו החוקית כפורץ מקצועי לכל דבר חייב תעודת יושר מהמשטרה ותעודת פורץ. כאשר אתם מדברים עם פורץ קטנועים מוסמך עליכם לברר אם יש באמתחתו את המסמכים הדרושים וכמובן בקשו ממנו הצעת מחיר עבור הפריצה – מחיר פריצה נע בין 120 ל500 שקלים חדשים, תלוי כמובן בתנאי הפריצה והמיקום. 

אם אתם חשים איזושהי אי נוחות כאשר אתם מזמינים את פורץ הקטנועים שלכם אתם תמיד מוזמנים לבטל ולהזמין אחד אחר. זכרו לעשות סקר שוק ולבדוק כמה אופציות בטרם תבחרו את פורץ הקטנועים לעבודה על הקטנוע שלכם.

 

איך יודעים איזה פורץ קטנועים להזמין

לסיכום

אחרי שהבנתם את כל תהליך הפריצה, באילו כלים משתמשים, עלויות ולמה בעצם לא כדאי לפרוץ לקטנוע בעצמכם הגיע הזמן להזמין פורץ קטנועים מוסמך שיבוא וישחרר אתכם מעול אי הניידות שנחת עליכם משום מקום וכך תוכלו לחזור הביתה במהרה או להגיע בדחיפות לפגישה הבאה שלכם. כמעט כל פורץ יבוא לפרוץ את הקטנוע שלכם עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. פריצה אינה סובלת דיחוי.

 

לסיכום

 

מחירון פורץ קטנועים כללי

פורץ קטנועים מחיר מ-199₪
פורץ רכבים מחיר מ-199₪
פורץ אופנועים מחיר מ-199₪

 

מה היה לנו עד עכשיו?
פורץ רכבים בביתר עילית

☑️ פורץ רכבים בביתר עילית – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל

קרא עוד »
פורץ רכבים בגבעת זאב

☑️ פורץ רכבים בגבעת זאב – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל

קרא עוד »
פורץ רכבים באריאל

☑️ פורץ רכבים באריאל – מקצועי ומנוסה. ☑️ ניסיון של שנים בתחום. ☑️ שירות מקיף ומקצועי הכולל שירות עד הבית. ☑️ מתמחים בפריצות לכל סוגי

קרא עוד »