מנעול ביומטרי

תוֹכֶן הָעִניָנִים

זיהוי ביומטרי מתייחס לכלל השיטות שמשמשות עבור זיהוי בני אדם. הזיהוי הביומטרי מבוסס על זיהוי תכונה או תכונות פיזיות או התנהגותיות. בתחום טכנולוגיית המידע, הזיהוי הביומטרי משמש עבור צורך ניהול בקרת גישה. הזיהוי הביומטרי משמש גם לצורך זיהוי קבוצות של אנשים שנמצאים תחת מעקב. צריכים מנעול ביומטרי? בדיוק בשביל זה אנחנו פה! מוזמנים לפנות אלינו ונענה על כל שאלה שיש לכם.

 

סוגים של זיהוי ביומטרי

אפשר לחלק את המאפיינים הביומטריים לשתי קבוצות מרכזיות:

 1. תכונות מורפולוגיות שקשורות לצורת גוף האדם. למשל: זיהוי טביעות אצבע, זיהוי תווי פנים, זיהו DNA זיהוי כף יד וזיהוי קשתית או רשתית העין.
 2. תכונות התנהגות שקשורות להתנהגות הקוגניטיבית של האדם. למשל: זיהוי קצב הקלדה של אדם, זיהוי אופן הליכה של אדם וזיהוי קול של אדם.

 

שימוש באמצעי זיהוי ביומטריים ברחבי העולם

לאחר פיגוע ה-11 בספטמבר 2001, הפכה ממשלת ארצות הברית לאחת התומכת הנלהבות ביותר בעולם לשימוש באמצעים ביומטריים כאמצעי ללוחמה בארגוני טרור. ארגון הFBI  החל לפתח הקמה של מאגר ביומטרי שעלותו נאמדה בקירוב למיליארד דולר. במאגר זה יאוחסנו נתוני DNA , טביעות אצבע ועוד נתונים ביומטריים.

המחשבים שיהיו בעלי גישה לנתונים אלו יוסתרו באזור תת קרקעי מאובטח ביותר שגודלו כמגרש פוטבול. המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית כמו גם יחידת המחקר שלה, החלו לפתח מערכות זיהוי תווי פנים משוכללות. בנוסף, מחלקת טכנולוגיית עיבוד המידע פיתחה טכנולוגיה מתוחכמת אשר דרכה אפשר לזהות אדם ממרחק של 150 מטר על פי תווי הפנים שלו בלבד. במהלך שנת 2008 הוציא הנשיא דאז ג'ורג' בוש צו נשיאותי שקורא לשיתוף פעולה הדדי באיסוף, אחסון, שימוש, ניתוח ושיתוף של נתונים ביומטריים, מידע ביוגרפי ומידע נלווה של אנשים. 

בשנת 2005 התקבלה החלטה ממשלתית להנפיק דרכונים ביומטריים (מבוססים על תמונה). ארגונים במדינות שונות ברחבי העולם שפועלים למען שמירה על פרטיות האזרח הביעו ביקורת חריפה על הפוטנציאל שגלום לשימוש לרעה בטכנולוגיה הזו, לצורך פגיעה בחירויות האזרח ובפרטיות שלו. לאחר מספר שנים של פיתוח המאגר הביומטרי, אימצה ארצות הברית שימוש בתעודת זהות מתקדמות בקרב קבלני כוח אדם ועבור הכוחות הצבאיים שממוקמים במתקנים צבאיים אמריקאים.

הכרטיס הביומטרי טומן בחובו נתונים ביומטריים שמבוססים על דיגיטציה של צילומי פנים. הכרטיס מכיל צילומים והולוגרמות ייחודיות שמצמצמות באופן ניכר את הסיכון לזיוף. למעלה מעשרה מיליון כרטיסים מסוג זה הונפקו נכון להיום.

לדברי מנהל המרכז הביומטרי הלאומי באוניברסיטת סן חוזה, אתר הנופש דיסניוורלד בפלורידה הוא האתר בו נעשה השימוש באמצעים ביומטריים בקנה המידה הגדול ביותר בעולם. יחד עם זאת, מערכת בקרת הגבולות האמריקנית אמורה לעקוף בזמן הקרוב את דיסניוורלד בהיקף השימוש בטכנולוגיה זו.

 

מנעול ביומטרי בישראל

בחודש מרץ בשנת 2008 אישרה ממשלת ישראל הצעת חוק שקוראת ליצירת מאגר ביומטרי עבור כלל אזרחי ישראל. בעקבות כך, אזרחי ישראל יחויבו בעתיד למסור את טביעות האצבע שלהם ותמונתם תצולם עבור צורך זיהוי תווי פנים. המתנגדים לחוק הזהירו כי קיום של מסד נתונים מהסוג זה יכול לפגוע בחירות האזרח וקיים סיכוי לדליפה אפשרית של המאגר, דליפה שעלולה לשמש עבריינים או גורמים עוינים כלפי אזרחי ישראל. עם זאת, החוק עבר בקריאה ראשונה בחודש דצמבר בשנת 2009. בחודש יולי לשנת 2013 החל פיילוט המאגר הביומטרי במשך שנתיים ולאחר מכן שר הפנים דאז סילבן שלום, הורה להאריך אותו בעוד תשעה חודשים, עד סוף חודש מרץ לשנת 2016.

 

סוגים של מנעול ביומטרי

 

קורא ביומטרי דגם  ZKT

 • קורא ביומטרי משוכלל ביותר.
 • מכשיר ביומטרי מסוג זה משלב פתיחה על ידי כרטיס קירבה. כמו כן משלב גם פתיחה על ידי הקשה של קוד חכם שמוזן מראש לתוך הכרטיס.
 • אופציית פתיחה ביומטרית על ידי הכנסה של עד 200 משתמשים ייחודים דרך טביעות אצבע.
 • אפשרות חיבור ליציאה מהירה על ידי חיבור ללחצן פנימי בתוך החדר.
 • פעמון אזעקה.
 • לחצני אור. 
 • שילדת abs עמידה בפני מכות חזקות.

 

יש להתקין אותו תחת גגון על מנת שלא יהיה חשוף באופן ישיר לקרני שמש.

 

קורא ביומטרי דגם  sf101

 • קורא ביומטרי משוכלל ביותר. 
 • מכשיר ביומטרי זה משלב פתיחה על ידי כרטיס קירבה וכן פתיחה על ידי הקשת קוד חכם שמוכנס מראש.
 • אפשרות ליצירת לחצן חירום. 
 • אופציית פתיחה ביומטרית על ידי הכנסה של עד 209 משתמשים ייחודים.
 • אופציה לחיבור יציאה מהירה על ידי חיבור ללחצן פנימי שנמצא בתוך הבית.
 • לחצני אור.
 • שילדת abs עמידה ביותר.
 • עיצוב מפואר שכולל מגן כיסוי לסנסור.
 • אופציה של פריקת מידע אל תוך התקן נייד.

 

יש להתקין אותו תחת גגון על מנת שלא יהיה חשוף באופן ישיר לקרני שמש.

 

קורא ביומטרי דגם  Metal-a-300

 • קורא ביומטרי משוכלל ביותר.
 • מכשיר ביומטרי שמשלב פתיחה על ידי כרטיס קירבה.
 • אופציה ללחצן מצוקה. 
 • פתיחה ביומטרית על ידי הכנסה של עד 3,000 משתמשים ייחודים.
 • אופציית חיבור ליציאה מהירה על ידי חיבור ללחצן פנימי שנמצא בתוך הבית.
 • לחצני אור משוכללים.
 • שילדת abs עמידה ביותר.
 • עיצוב מפואר כולל מגן כיסוי לסנסור.
 • אופציה לפריקת מידע אל תוך התקן נייד.
 • אופציה להעברת נתונים על ידי תוכנה אל תוך מחשב חיצוני.
 • משמש כשעון נוכחות בעסקים.

 

מנעול ביומטרי – סיכום

המנעול הביומטרי הוא מהמנעולים המתוחכמים והמשוכללים ביותר שניתן למצוא כיום. אם ברצוננו להצטייד בטכנולוגיה החדישה והמתקדמת ביותר עבור שמירה ואבטחה של היקר לנו מכל, ניעזר באיש מקצוע מוסמך עבור רכישה והתקנה של המנעול הביומטרי המתאים ביותר לצרכינו. בכל מה שנוגע לבטיחות שלנו אסור להתפשר, יש לרכוש מנעול ביומטרי כמה יותר מהר. אם יש לכם עוד שאלות אנחנו כמובן פה כדי לעזור! מוזמנים לדבר איתנו ונעזור לכם לבחור את המנעול הביומטרי המתאים ביותר עבורכם!

מנעול רב בריח

חברת ״רב בריח תעשיות בע"מ״ היא בית היצרן של מוצרי רב בריח ופלדלת. מאז שנוסדה החברה בשנת 1973, הפכה לאחד מן המותגים החזקים והמוערכים ביותר

קרא עוד »

מנעול כספת לדלת

עם הזמן, הפכה הכספת לאחד הפריטים ההכרחיים ביותר לכל בית בעולם בכלל ובישראל בפרט. כל אחד מאתנו בכל פריטים וחפצים יקרי ערך, בין אם מדובר

קרא עוד »

מנעול אלקטרוני

המנעולים האלקטרוניים מאפשרים לנו לא רק להיפטר מצרור המפתחות, אלא גם לפקח באופן הדוק ביותר על כל מי שיכול להיכנס אל תוך הבית שלנו, על

קרא עוד »

מנעול חבוי

עולם המנעולים הולך ונהיה משודרג יותר ויותר מיום ליום. לאחר שהתפתחו טכנולוגיות מתוחכמות שהביאו לייצור של מנועים משוכללים ביותר, הגיע הפתרון הבא, והוא אפילו פשוט

קרא עוד »

מנעול טביעת אצבע אנטר

ENTR היא מערכת נעילה חכמה שיכולה להשתלב כמעט בכל דלת כניסה רגילה בישראל. היא מאפשרת שליטה במנעול במגוון דרכים שגורמות למפתח למעשה להיות מיותר. המערכת

קרא עוד »

מנעול כספת

הכספת היא כלי קיבול מאובטח שמשמש לשמירת על כסף, פריטי ערך ומסמכים יקרי ערך, מפני גנבה, פגם או גישה של גורמים שאינם רצויים. הכספת בדרך

קרא עוד »
מנעולן עכשיו
מנעולן עכשיו
פורצים בביטחון

צריכים מנעולן דחוף? תנו לנו לעזור לכם! צוות המנעולנים של מנעולן עכשיו מכיל עשרות פורצים הפרוסים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום. שעה ואנחנו אצלכם, צרו קשר כמה שיותר מהר!

צריכים דחוף מנעולן מקצועי?
מלאו פרטים או חייגו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה! - שירות בכל הארץ 24/7
מידע נוסף
מנעול כספת

הכספת היא כלי קיבול מאובטח שמשמש לשמירת על כסף, פריטי ערך

מנעול חבוי

עולם המנעולים הולך ונהיה משודרג יותר ויותר מיום ליום. לאחר שהתפתחו

מנעול אלקטרוני

המנעולים האלקטרוניים מאפשרים לנו לא רק להיפטר מצרור המפתחות, אלא גם

מנעולן עכשיו - פורץ רכבים
מנעולן עכשיו - פריצה לרכב
מנעולן עכשיו - הרכבת צלינדר
מנעולן עכשיו - תיקן מנעול דלת
חייגו עכשיו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה!
שירות בכל הארץ 24/7