מנעול כספת

תוֹכֶן הָעִניָנִים

הכספת היא כלי קיבול מאובטח שמשמש לשמירת על כסף, פריטי ערך ומסמכים יקרי ערך, מפני גנבה, פגם או גישה של גורמים שאינם רצויים. הכספת בדרך כלל בנויה בצורה של תיבה חלולה ואחד מצדדיה משמש כפתח לתוכן תכולת הכספת. גוף הכספת והדלת שלה לרוב יהיו עשויים ממתכת יצוקה כמו ברזל. זקוקים למנעול לכספת שלכם? אנחנו כן בשביל לדאוג לכם בדיוק בשביל זה!

 

סוגי מנעולי כספת

אחד מן החלקים החשובים ביותר של הכספת הוא כמובן המנעול. הוא משמש כאמצעי אבטחה וגישה לפנים הכספת. המנעול יכול להיות מכני (כמו מנעול צילינדר), חשמלי, דיגיטלי או ביומטרי. ישנן כספות בהן קיימים כמה מנגנוני אבטחה וסוגי מנעולים. בדרך כלל הכספות יהיו מקובעות אל הקיר, בכדי לגרום לפריצה אליהן להיות קשה יותר. עבור בנקים ומוסדות רציניים יהיו אפילו חדרים שלמים שמשמשים ככספת.

 

סוגי כספות

בעולם האבטחה מקובל להבדיל בין שני סוגים עיקריים של כספות:

  • כספות פנימיות – מוחבאות בתוך קיר שעשוי מבטון בדרך כלל.
  • כספות חיצוניות – מקובעות אל הקיר על ידי דיבל ג'מבו חזק.

 

בנוסף לכספות שמותקנות בבתים ומשרדים, מציעים חלק מסניפי הבנק שירותים של השכרת כספות שממקומות בתוך סניף הבנק. מהלך זה בא על מנת לעודד את הציבור להשתמש בתבונה בכסף פנוי: במקום לתת לו לשכב בבנק סתם כך, יש להמריץ את צמיחת המשק. כמובן שגם קיימת אפשרות נוספת שהיא לשמור את הכסף פיזית בתוך הבית. אך חשוב לזכור כי אחזקה של כסף מזומן בתוך הבית מצריכה את אמצעי המיגון המתאימים. אולי אפשר להחביא את הכסף בתוך המזרן, או לקבור את הכסף מתחת לבלטות בסלון – אך האמצעי המקובל והבטיחותי ביותר הוא כמובן כספת. לכן, בכמה השנים האחרונות, הביקוש עבור כספות הולך וגובר.

 

מנעול כספת בישראל

במדינת ישראל גובר הביקוש עבור כספות, אך לא בגלל הריבית שלוקחים בבנק (שהיא אולי אפסית אבל לא שלילית) אלא בעיקר בעקבות גל מתגבר של פריצות לבתים שקורה בשנים האחרונות, מגמה שדחפה אנשים לבטח את תכולת בתיהם במהירות. אם בעבר הסתפקו חברות הביטוח בכל סוג של כספת סטנדרטית, בשנים האחרונות עלו הדרישות והתקנים. כיום, החל בסכומים מסוימים שנשמרים בתוך הבית, על הכספות לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים של עובי, רוחב, מנעול והתקנה.

 

מנעול כספת: האם יש מנעולים שלא ניתן לפרוץ?

אין כספת שלא ניתן לפרוץ. גם אם מדובר בכספות המתוחכמות ביותר, הן כנראה יצריכו כשעתיים של עבודת פריצה. יחד עם זאת, ניתן לומר שאם יש כספת איכותית שמלווה בהתקנה טובה – הכספת לא תיפרץ. המטרה העיקרית היא שאם הגנב מצא את הכספת, הוא לא יצליח לפרוץ אותה בתוך חמש דקות. המטרה היא שהכספת תצליח להתמודד עם הגנב. ברוב מהמקרים ניתן לראות שאם הכספת מקצועית, הגנב לא יצליח לפרוץ אותה. 

 

כספות קטנות – איכות ההתקנה קריטית ביותר

זמן פריצה ממוצע: 15 שניות עד 5 דקות.

הכספות הקטנות הן זולות באופן יחסי וניתן למצוא אותן ברשתות ממכר של מוצרים ביתיים. העומק שלהן נאמד ב- 10–15 ס"מ, בעוד עובי הדלתות שלהן הוא בין 4-2 מ"מ. אורכן נערך בעד 25 ס"מ וגודל שלהן הוא גודל של נייר מדפסת סטנדרטי. הן נחשבות יחסית  קלות לפריצה, לכן רמת הבטיחות שלהן מאד תלויה באיכות ההתקנה. לרוב מדובר בכספות שלא יהיה בהן יותר מדי מקום. כספות אלו מיועדות בעיקר עבור אקדחים, דרכונים, מסמכים, או תכשיטים. אם הן מותקנות באופן איכותי לקיר, יהיה לגנב מאד קשה לתלוש אותן ולקחת אותן עמו. כספת מסוג זה תהיה בעיקר שימושית לרכוש שהערך שלו לא מאד גדול. 

 

כספות קיר – ממה צריך להיזהר?

זמן פריצה ממוצע: 20–10 דקות.

כספות שמוטמנות בתוך הקיר, אבל כבר לא נחשבות לאפקטיביות כמו פעם. הגנבים המתוחכמים ימצאו אותן (במידה ויש להם מספיק זמן). הם עלולים להגיע לכל מקום מסתור – מאחורי תמונה, מאחורי מקרר או קירות כפולים. לצערנו הם מכירים את כל הטריקים ולכן יש להצטייד באמצעי מיגון משוכללים יותר. גם במקרה הזה, מה שבעיקר חשוב הוא התקנה טובה – חוצבים בקיר חור ומכינים אותו לפי גודל הכספת. עבור פעולה זו כמובן דרוש בעל מקצוע והכנה נכונה מראש.

 

מנעול כספת: כספות בינוניות – האהובות ביותר על חברות הביטוח 

זמן פריצה ממוצע: עומדות בכל פריצה לא מזוינת – פטיש, מברג, לום וכל כלי שלא צורך חשמל. בפריצה מזוינת, כזו באמצעות להביור או אבן חיתוך, הפריצה תצריך בין חצי שעה לשעתיים, תלוי בתנאי הקיימים.

הכספות הכבדות הן כספות שגם הפורצים המנוסים והמיומנים ביותר יתקשו לתלוש מן הקיר ולהוציא אל מחוץ לבית. הגודל שלהן לרוב יהיה סביב 40 ס"מ (גודל של שתי קופסאות נעליים סטנדרטיות), תכולתן בדרך כלל תהיה כ- 40 ליטר ומשקלן נע סביב 150-80 ק"ג. מדובר בכספות שעונות על סטנדרטים שמציבות חברות הביטוח השונות עבור לקוחות ששווי התכשיטים שלהם נאמד בין מאה אלף ש״ח לחצי מיליון ש״ח.

בכל מה שנוגע להתקנה, מדובר בכספות כבדות שלרוב יהיה מומלץ להכניס אל תוך ארון שמוצמד לקיר בטון – לרוב של ממ"ד או קיר מקלט. אם קיים קיר מבלוקים, עדיף שלא תהיה כספת בבית כי בצורה זו פורצים עלולים לתלוש אותה. לעומת זאת, קירות בטון מצריכים שבירה של הקיר בכדי להוציא את הכספת. אז גם אם הפורצים ימצאו אותן, הכספות יודעות לעמוד איתנות מולם.

 

אז אם אתם זקוקים למידע נוסף או התייעצות, אנחנו כמובן פה בשבילכם עבור כל דבר, גם בכל הנוגע למנעול כספת!

מנעול רב בריח

חברת ״רב בריח תעשיות בע"מ״ היא בית היצרן של מוצרי רב בריח ופלדלת. מאז שנוסדה החברה בשנת 1973, הפכה לאחד מן המותגים החזקים והמוערכים ביותר

קרא עוד »

מנעול כספת לדלת

עם הזמן, הפכה הכספת לאחד הפריטים ההכרחיים ביותר לכל בית בעולם בכלל ובישראל בפרט. כל אחד מאתנו בכל פריטים וחפצים יקרי ערך, בין אם מדובר

קרא עוד »

מנעול אלקטרוני

המנעולים האלקטרוניים מאפשרים לנו לא רק להיפטר מצרור המפתחות, אלא גם לפקח באופן הדוק ביותר על כל מי שיכול להיכנס אל תוך הבית שלנו, על

קרא עוד »

מנעול חבוי

עולם המנעולים הולך ונהיה משודרג יותר ויותר מיום ליום. לאחר שהתפתחו טכנולוגיות מתוחכמות שהביאו לייצור של מנועים משוכללים ביותר, הגיע הפתרון הבא, והוא אפילו פשוט

קרא עוד »

מנעול טביעת אצבע אנטר

ENTR היא מערכת נעילה חכמה שיכולה להשתלב כמעט בכל דלת כניסה רגילה בישראל. היא מאפשרת שליטה במנעול במגוון דרכים שגורמות למפתח למעשה להיות מיותר. המערכת

קרא עוד »

מנעול ביומטרי

זיהוי ביומטרי מתייחס לכלל השיטות שמשמשות עבור זיהוי בני אדם. הזיהוי הביומטרי מבוסס על זיהוי תכונה או תכונות פיזיות או התנהגותיות. בתחום טכנולוגיית המידע, הזיהוי

קרא עוד »
מנעולן עכשיו
מנעולן עכשיו
פורצים בביטחון

צריכים מנעולן דחוף? תנו לנו לעזור לכם! צוות המנעולנים של מנעולן עכשיו מכיל עשרות פורצים הפרוסים בכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום. שעה ואנחנו אצלכם, צרו קשר כמה שיותר מהר!

צריכים דחוף מנעולן מקצועי?
מלאו פרטים או חייגו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה! - שירות בכל הארץ 24/7
מידע נוסף
מנעול ביומטרי

זיהוי ביומטרי מתייחס לכלל השיטות שמשמשות עבור זיהוי בני אדם. הזיהוי

מנעול חבוי

עולם המנעולים הולך ונהיה משודרג יותר ויותר מיום ליום. לאחר שהתפתחו

מנעול אלקטרוני

המנעולים האלקטרוניים מאפשרים לנו לא רק להיפטר מצרור המפתחות, אלא גם

מנעולן עכשיו - פורץ רכבים
מנעולן עכשיו - פריצה לרכב
מנעולן עכשיו - הרכבת צלינדר
מנעולן עכשיו - תיקן מנעול דלת
חייגו עכשיו והמנעולן שלנו יהיה אצלכם בתוך שעה!
שירות בכל הארץ 24/7